Klub Sportowy Metro

 

DO SIEGO ROKU!

 

Ostatni siatkarski akcent starego roku...

W dniach 29-30 grudnia 2016 roku w sali SP 323 na Ursynowie Klub METRO zorganizował IV edycję turnieju Do siego roku! Poniżej relacje z tych dwóch dni zawodów.

DZIEWCZĘTA
W dniu 29 XII złoty medal w turnieju DO SIEGO ROKU 2016 dla dziewcząt z rocznika 2006 wywalczył zespół GLKS Nadarzyn prowadzony przez Dominikę Leśniewicz (mistrzynię Europy z zespołu słynnych Złotek trenera Niemczyka). Dziewczęta z Nadarzyna wygrały wszystkie spotkania i widać juz teraz, że w tym roczniku będą na pewno często walczyć o wysokie miejsca. Na drugim miejscu uplasował się pierwszy skład NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Bój o brązowy medal rozegrał się między dwoma zespołami Klubu METRO, gdzie lepszym okazał się zespół drugi (Dominika Żukowska i Jagoda Salbert). Wszystkie zespoły (startowało 14 dwójek) rozegrały w całym turnieju w sumie po 10 setów do 20 punktów, a grano praktycznie przez prawie trzy godziny bez przerwy! Po tym siatkarskim maratonie, na zakończenie turnieju po dekoracji i pamiątkowym zdjęciu, rozegrano jeszcze konkurs na celność zagrywki, który wygrała Ola Szulińska z KS METRO Warszawa.

Wszystkim zawodniczkom, trenerom i rodzicom bardzo dziękujemy za udział i oczywiście życzymy Do siego roku!

Kolejność końcowa:

1. GLKLS Nadarzyn I

2. NOSiR Nowy Dwór Maz. I

3. METRO Warszawa II (Żukowska, Salbert)

4. METRO Warszawa I (Sak, Szulińska)

5. GLKS Nadarzyn II

6. NOSiR Nowy Dwór Maz. II

7. METRO IV (Wielgosz, Piechocka)

8. METRO VI (Kudlik, Bondaruk – obie rocznik 2007)

9. METRO III (Chincz, Czaczkowska)

10. ATENA Warszawa I

11. GLKS Nadarzyn III

12. METRO V (Zalewska, Wiktorowicz, Piotrowska)

13. ATENA II

14. GCKSiR Lipowiec Kościelny


CHŁOPCY
W dniu 30 grudnia 2016 rozegrano drugą fazę tegorocznego turnieju Do siego roku w kategorii chłopców urodzonych w roku 2006. Na starcie pojawiło się w sumie 15 zespołów z Białegostoku, Rawy Mazowieckiej, Turku oraz  METRO Warszawa (trochę dziwne, ale pomimo zaproszeń do tegorocznej edycji turnieju Do siego roku! nie zgłosił się żaden warszawski ośrodek szkolący chłopców - szkoda). 

Rywalizacja przebiegała podobnie jak dzień wcześniej w turnieju dziewcząt. Dwie grupy eliminacyjne, najlepsze trzy zespoły tworzyły grupę finałową i na koniec rozgrywano mecze o miejsca. Mecz finałowy Piątka Turek - METRO Warszawa I udało się rozegrać w formule do dwóch wygranych setów, bo przed ostatnią kolejką meczów grupowych te zespoły miały wyraźną przewagę nad pozostałymi. Finał był emocjonujący, ale zdecydowanie wygrali gospodarze, wygrywając wysoko dwa sety.
W konkursie na celność zagrywki wygrał złoty medalista Tymon Zalewski!

Wszystkim zawodnikom, trenerom i rodzicom bardzo dziękujemy za udział i oczywiście życzymy Do siego roku!

Kolejność końcowa:

1. METRO I (Zalewski, Zonko)

2. Piątka Turek

3. METRO II (Bury, Stolarczyk)

4. Jedynka Rawa Mazowiecka

5. SP 21 Białystok I

6. BAS Białystok II

7. SP 21 Białystok II

8. SP 21 Białystok III

9. METRO III (Bekasiewicz, Gutmański)

10. METRO VI (Nosowski, Kamiński, Dobrowolski)

11. BAS Białystok I

12. BAS Białystok III

13. METRO V (Kołodziej, Dominiczak)

14. Białostocki DrimTim

15. METRO 4 (Kus, Krzyżewski)


Komentarz - każdy oceni sam czy potrzebny czy nie :(

Dariusz Kopaniak (od 36 lat trener dzieci i młodzieży oraz organizator turnieju Do siego roku!): „To bardzo przyjemny widok kiedy kilkudziesięciu małych siatkarzy walczy przez 2-3 godziny ambitnie i fair-play. Szacunek dla ich wysiłku, pracy trenerów oraz cierpliwości i entuzjazmu rodziców. To wszystko dobre strony sportu dzieci. Niestety, pomimo tych plusów, nie sposób nie zauważyć znacznego spadku ogólnej sprawności i wyszkolenia młodych zawodniczek i zawodników. Poza kilkoma rodzynkami, jest po prostu z roku na rok coraz słabiej i postępuje ten proces w sposób lawinowy. Powód? Moim zdaniem jeden i zasadniczy. Dzieci ulegają pokusom życiowego bezruchu i skutki takiego życia przekładają się na sport. Dlaczego rodzice tolerują bezruch dzieci, dlaczego nie zauważają i pozwalają na bezruch przed komputerami, komórkami, telewizorami? Dlaczego zamiast piłek, deskorolek, rowerów, wędrówek, spływów itp. dzieciaki w wymarzonym prezencie otrzymują najnowsze modele telefonów? Przecież to niby nic złego, ale jeśli chcemy by dzieci miały szansę rywalizować na siatkarskim boisku i miały radość z wygrywania, zdobywania punktów, muszą być WYBIEGANE, WYSKAKANE, SILNE, SPRAWNE, ale jeśli przy każdej okazji zamiast biegać i skakać pozwala im się wybierać bezruch, wygodne nic nie robienie, czasami nawet w KFC lub innej „zdrowej” jadłodajni dodatkowo z komórką w ręku? Apeluję do rodziców, by (przepraszam tych, których urażę) dla własnej wygody nie zgadzali się na bezruch dzieci! Wyganiajcie je na sale i boiska, zachęcajcie, organizujcie, UTRUDNIAJCIE BEZRUCH!!! Kilka treningów w tygodniu to stanowczo za mało! Najmłodsze pokolenie (to potwierdzają już wielokrotne badania) ma znacznie niższe parametry sprawności niż nawet 5-10 lat temu! Widok jest niestety smutny, nawet zatrważający, chciałoby się zawołać na cały głos RATUNKU! Jest źle i bardzo mi przykro, ale takie słowa na koniec starego roku musiałem z siebie wyrzucić. Pozdrawiam i życzę w nowym roku wszystkim rodzicom nieustającej aktywności fizycznej razem ze swoimi dziećmi, codziennie, w każdej chwili, przy każdej okazji! Musimy coś zrobić inaczej będzie coraz gorzej, gorzej i gorzej. Niestety. Osobiście nie podoba mi się taka perspektywa. Mnie pozostaje jedynie apelowanie, wybór należy do czytających te słowa! Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za noworoczne postanowienia!"


 

Grupy powiązane z wiadomością: