Klub Sportowy Metro

 

Puchar Przechodni KS METRO pojechał do Kędzierzyna-Koźla!

 

XXII Turniej o Puchar Przechodni KS METRO przeszedł do historii!

W dniach 9-11 czerwca rozegraliśmy XXII Międzynarodowy Turniej Młodzików o Puchar Przechodni KS METRO Warszawa. Przez trzy dni w pięknej Arenie Ursynów byliśmy świadkami wspaniałej siatkarskiej rywalizacji młodzików (roczniki 2003 i młodsi). 

W piątek rozegraliśmy trzy grupy eliminacyjne (w grupie sześć zespołów zagrało systemem każdy z każdym po jednym secie do 25 pkt). Eliminacje pozwoliły na rozstawienie zespołów do drugiej fazy turnieju, którą w sobotę rozgrywaliśmy po raz pierwszy w formie turnieju „wędrownego”. Wygrywając mecz zespół awansował na boisko wyższe, przegrywając spadał na niższe. Ta formuła rywalizacji, znana z treningowej rywalizacji np. w singlach, zyskała pochlebne recenzje trenerów. Było dużo wyrównanych spotkań, w większości mecze były zacięte i kończyły się tie-breakami. W niedzielę na 13 spotkań tylko trzy zakończyły się w dwóch setach.

Finałowy mecz METRO Warszawa – Gimnazjum 5 Kędzierzyn-Koźle wygrali goście z Kędzierzyna. W pierwszym secie utrzymali zdobytą na początku seta rzadko spotykaną przewagę 10 : 0 !!!, a w drugim pomimo prowadzenia METRA (18:13) umieli wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Radość była ogromna. Zespół z Kędzierzyna wygrał PP KS METRO po raz drugi w historii (poprzednio w 2005 roku). Gratulujemy!
Zawodnicy KS METRO, podopieczni trenera Piotra Dwojaka, zagrali w całym turnieju bardzo niestabilnie. Momenty dobrej gry przeplatali długimi przestojami, a wynik końcowy w postaci srebrnego medalu należy uznać w sumie za bardzo dobry rezultat. Przed zespołem mnóstwo pracy treningowej i poszukiwanie stabilności w grze. Potencjał jest, ale to może być za mało, by myśleć np. o medalu w przyszłorocznych mistrzostwach Polski. W meczu o brąz, po bardzo wyrównanej walce na przewagi, w tie-breaku zawodnicy AKS Resovia Rzeszów pokonali PLAS Warszawa. 

Kapitalne zawody w tegorocznym turnieju rozegrał młodszy zespół KS METRO II (rocznik 2004 – trener Michał Pyra). Wygrali swoją grupę eliminacyjną. W pierwszym sobotnim meczu pokonali Spartę Kraków i byli liderem turniejowej drabinki, niestety potem przegrali z Plasem Warszawa i Kędzierzynem co wyrzuciło ich z pierwszej czwórki. W niedzielę wygrali 2:1 z Berlinem i w meczu o piąte miejsce pokonali po świetnej grze w 2 i 3 secie MOS Wola Warszawa. Wynik młodszego zespołu KS METRO potwierdził wysoki potencjał i juz spore umiejętności tej grupy. Jeszcze nigdy w historii turniejów o Puchar Przechodni drugi zespół KS METRO nie był tak wysoko.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia dekoracji. Puchar Przechodni liczący już 21 lat i ważący ponad 6 kilogramów kapitanowi Kedzierzyna wręczył dyrektor KS METRO Dariusz Kopaniak. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe koszulki z logo turnieju, a trenerzy wyróżnili najlepszych zawodników w swoich zespołach. Czołowa czwórka odebrała puchary, a zespoły z pierwszy trzech miejsc medale ufundowane przez Plusligę, która od wielu lat w ten sposób wspiera coroczny turniej METRA. Medale wręczal zawodnikom Prezes KS METRO Wojciech Szczucki. Wybrano też najlepszych trzech zawodników całego turnieju; koszulki meczowe zespołów Plusligi otrzymali: Oskar Krzyżak (Resovia), Tomasz Gawron (Kędzierzyn) oraz Bartek Stępień (METRO). Po ceremonii dekoracji rozegrano tradycyjny konkurs o maxi-maskotkę. Pluszowy psiak Benek pojechał do domu z zawodnikiem Plasu Warszawa. 

Turniej udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Banku Zachodniego WBK, której Klub Sportowy METRO Warszawa składa serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich uczestników.

Kolejność końcowa XXII PP KS METRO 2017:

1 Gim.5 Kędzierzyn Koźle

2 METRO 1 (2003)

3 AKS Resovia Rzeszów

4 UKS PLAS Warszawa

5 METRO 2 (2004)

6 MOS Wola Warszawa

7 BERLINER TSC

8 SPARTA Kraków

9 JKS Spartakus Jawor

10 PIAST Krotoszyn

11 KPS Siedlce 

12 BKS Chemik Bydgoszcz

13 MKS MDK Warszawa

14 TS Volley Rybnik 

15 UKS 2 Stalowa Wola

16 MLKS VOLLEY Gubin

17 UKS Olimp Ostrołęka

18 UKS STRZELCE Opolskie

Wszystkim trenerom, zawodnikom, rodzicom, kibicom dziękujemy za wspólnie spędzone trzy dni. Za rok kolejny turniej tym razem dla rocznika 2004. Zapraszamy i do zobaczenia!