Klub Sportowy Metro

 

II Międzynarodowy Turniej Młodziczek o Puchar Przechodni Klubu Sportowego METRO Warszawa

 

Trzy dni siatkarskich zmagań młodziczek!

Żeńskie METRO powolutku zdobywa coraz lepszą pozycję w siatkarskim światku. Mamy w swoim dorobku wojewódzkie medale w minisiatkówce i powoli przymierzamy się do pierwszych sukcesów w kategorii młodziczek. Zanim jednak pochwalimy się ogólnopolskimi sukcesami (a mamy nadzieję, że nastąpi to w niedługim czasie) zapraszamy do Warszawy zespoły z całej Polski, by rywalizując z najlepszymi uczyć się i zdobywać niezbędne doświadczenie. Chcemy wszem wobec dać sygnał, że żeńska siatkówka w METRZE chce iść w ślady chłopców. Marzą nam się medalowe sukcesy w rywalizacji ogólnopolskiej, a zwłaszcza marzą nam się wychowanki KS METRO w ORLENlidze.

Chłopcy rywalizują o Puchar Przechodni KS METRO od ponad dwudziestu lat. Turniej o Puchar Przechodni KS METRO w kategorii dziewcząt z udziałem młodziczek rozegramy pierwszy raz. W ubiegłym roku I ogólnopolski turniej dziewcząt rozegraliśmy w kategorii czwórek, ale już wtedy ufundowaliśmy Puchar Przechodni, który przez kolejne lata będzie głównym trofeum. Po roku pobytu w Kwidzynie Puchar wraca do Warszawy i za kilka dni przekonamy się gdzie spędzi kolejny rok.

W tym roku na starcie zobaczymy 16 zespołów.  Do Warszawy przyjedzie dziesięć zespołów z różnych miast Polski oraz po raz pierwszy w metrowskim turnieju wystartuje ekipa ze stolicy Niemiec Volleyteam Berlin. Stawkę uzupełnią dwa warszawskie kluby oraz trzy zespoły METRA. Rywalizacja potrwa trzy dni i zakończy się w niedzielę 18 czerwca około godziny 13 meczem finałowym, który będzie sędziował  Pan Marcin Herbik sędzia klasy międzynarodowej.

Kto zagra w finale nie wiemy :)

Fundatorem pucharów i medali dla najlepszych zespołów jest ORLENliga, a tytularnym sponsorem turnieju hotel DeSilva, w którym zakwaterowane będą przyjezdne ekipy.

Na zakończenie turnieju wszystkie zawodniczki powalczą o specjalną nagrodę, którą jest słoń BINIO. Zwyciężczyni konkursu na celność odbicia siatkarskiego zabierze maxi-maskotkę ze sobą do domu!

Zapraszamy do hali UCSiR przy Dereniowej 48 na Ursynowie!

Program Turnieju:
Piątek 16 czerwca – grupy eliminacyjne od 14.00 do 20.30
Sobota 17 czerwca – mecze od 11.00 do 19.00
Niedziela 18 czerwca - od 9.00, o 13.00 FINAŁ i zakończenie.


Historia Turnieju: CZYTAJ
Informacje o Turnieju - Facebook: CZYTAJ

Lista startowa II Turnieju o Puchar Przechodni KS METRO.

Grupa A   g.13.30
MOS Wola Warszawa
Plas Warszawa
SKS Aleksandria Aleksandrów Kujawski
Metro III (2003/2004)

Grupa B   g.15.45
UKS Dwójka Krynica-Zdrój
Klub Sportowy SIATKARZ Koło
Impel Wrocław
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
Metro II 2004
BAS Białystok

Grupa C   g.18.00
UMKS MIKRO Ełk
MOSM Tychy
SMS-EDU Sport BKS STAL Bielsko Biała
Metro I 2003
UKS Piątka Turek
Volleyteam Berlin