Klub Sportowy Metro

 

Zagumny i Lemański na boisku w drużynie trenerów KS METRO!

 

Zakończenie sezonu 2016/2017

W dniu 21 czerwca 2017 roku w hali UCSiR na Ursynowie już po raz trzeci z okazji zakończenia siatkarskiego sezonu w KS METRO rozegrano MECZ TRENERÓW. Dwa zespoły METRO A i B walczyły zacięcie (grano do trzech wygranych setów do 15 punktów) i znów o zwycięstwie jak w minionych dwóch latach zadecydował tie-break. Tym razem lepsza okazała się drużyna A!

Składy zespołów:
METRO A: Wojciech Szczucki, Ada Jankowska, Adam Bigos, Kamil Sołtykiewicz, Robert Szumowski, Michał Pyra, Piotr Dwojak, Jakub Skwarek, Martyna Kwiatkowska
METRO B: Dariusz Kopaniak, Mateusz Majcherek, Patryk Sadlej, Jakub Bokuniewicz, Anna Blacha, Iwona Szwej, Jakub Zamojski, Michał Urbaniak, Grzegorz Komendowski, Aleksander Gosk

Mecz był oczywiście motywem przewodnim spotkania całej siatkarskiej społeczności naszego Klubu. Zawodniczki i zawodnicy ze wszystkich roczników przyglądali się swoim trenerom, czasami nagradzali ich gromkimi brawami, ale doping mógł być trochę lepszy :) 

W przerwach między setami wręczano wyróżnienia zawodniczkom, zawodnikom, rodzicom. Nagrodzono także grawerowanym dyplomem trenerów, których podopieczni wywalczyli złote medale na Mazowszu w swoich kategoriach wiekowych. Wyróżnienia otrzymali trenerzy: Michał Pyra (czwórki chłopców), Patryk Sadlej (trójki chłopców), Jakub Skwarek (dwójki chłopców) oraz Tomasz Litwiniuk (trójki dziewcząt). Była także krótka uroczystość, kiedy trener Kamil Sołtykiewicz na zakończenie swojej sześcioletniej pracy trenerskiej w KS METRO otrzymał koszulkę Super Trener oraz pofruwał trochę podrzucany przez kolegów trenerów.

Mecz trenerów przyszli obejrzeć oraz uczestniczyli przy wręczaniu nagród vice-burmistrz Ursynowa Pan Rafał Miastowski oraz Prezes MWZPS Witold Roman. Wielką atrakcją dla wszystkich obecnych na sali była także obecność dwóch wybitnych wychowanków KS METRO reprezentantów Polski Bartłomieja Lemańskiego oraz Andrzeja Wrony. Wśród obserwatorów obecny był również Paweł Zagumny, który podpisywał certyfikaty, przygotowując sie do gry z wylosowanymi osobami zaraz po meczu trenerów.

W tie-breaku MECZU TRENERÓW doszło do niecodziennej sytuacji. W drużynie METRO B, która przegrywała, nagle dokonano dwóch zmian i na boisku pojawili się Paweł Zagumny oraz Bartłomiej Lemański. Udało się dzięki temu odrobić trochę straty, ale po zejściu z boiska gwiazd, znów przewagę i zwycięstwo w całym meczu wywalczyła drużyna A.

Po meczu odbyło się losowanie trzydziestu osób, które mogły zagrać w siatkówkę razem z Pawłem Zagumnym. Były emocje, była zabawa. Druga trzydziestka wylosowanych otrzymała kupony rabatowe do sklepiku METRO oraz obie grupy wzięły udział w konkursie na celność odbicia siatkarskiego, gdzie główną nagrodą była koszulka meczowa Pawła Zagumnego.

Sezon oficjalnie się zakończył, ale w praktyce już za kilka dni pięć naszych zespołów z mini-siatkówki wybiera się do Zabrza na finał ogólnopolski! Trzymamy kciuki!

Potem obozy letnie i we wrześniu karuzela siatkarska zacznie kręcić się na nowo.

A kolejny MECZ TRENERÓW już za rok!