Klub Sportowy Metro

 

Co powie trener?

 

Poniżej prezentujemy krótkie wypowiedzi trenerów KS METRO przed sezonem 2017/2018.

W ubiegłym roku zamieściliśmy podobny artykuł, w którym trenerzy poszczególnych grup rocznikowych dzielili się swoimi planami na sezon 2016/2017. Patrz TUTAJ. Jest to bardzo ciekawa lektura, bo można porównać te wypowiedzi z poźniejszymi faktami. 
Teraz prezentujemy wypowiedzi trenerów przed obecnym sezonem, a za rok...

SEKCJA MĘSKA

Seniorzy II liga – trener Wojciech Szczucki
Przygotowanie drużyny, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentowała nas w rozgrywkach drugiej ligi były dwutorowe. Znaczna część zawodników pretendujących do występów w tym zespole, przede wszystkim nasi juniorzy, przygotowywała się na obozach w Zakopanem i Olsztynie. Druga grupa zawodników od początku sierpnia realizuje program siłowy, a od 17 sierpnia trenuje też na hali pod okiem naszego kapitana. W tej grupie znaleźli się zawodnicy z zeszłego sezonu, którzy zdecydowali się kontynuować grę w barwach Metra, ale jest też kilka nowych osób. Nie zdradzę jeszcze nazwisk naszych nowych nabytków, uchylę tylko rąbka tajemnicy, że dla kilku z nich jest to na pewno powrót sentymentalny, bo w Metrze stawiali swoje pierwsze siatkarskie kroki. Historia zatoczyła więc koło i wygląda na to, że na zakończenie swojej siatkarskiej przygody, będą mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi kolegami. Od 5 września zaczynamy już wspólne treningi i będziemy pomału z Jackiem Jankowskim, który będzie ze mną prowadził ten zespół, "sklejać" drużynę. Na pewno duży akcent będziemy kładli na aspekty taktyczne i zgrywanie drużyny. Pracę treningową będziemy mięli okazję zweryfikować na turniejach wrześniowych, a jest tego grania sporo. Już 9-10 września zagramy w Halinowie, tydzień później odbędzie się memoriał Krzysia Kowalczyka, a 23-24 września zapraszamy na turniej organizowany przez nasz klub w hali przy Dereniowej 48. Nie chcę składać wielkich deklaracji, ale na pewno nie będziemy chłopcami do bicia i chcemy namieszać w naszej grupie. Zapraszamy wszystkich sympatyków METRA do kibicowania naszej drużynie, niech to będzie cotygodniowe święto Klubu.

Juniorzy 1999/2000 – trener Jacek Jankowski
Grupa juniorów liczy w tym roku ok. 30 zawodników. Pracujemy nad tym żeby liczebność szła w parze z umiejętnościami siatkarskimi. Bardzo dobrze przepracowany okres przygotowawczy na obozach w Zakopanem i Olsztynie zarysował trzon drużyny , która będzie walczyć o najwyższe cele w rozgrywkach młodzieżowych. W zespole jest już Mateusz Janikowski , który poprzedni rok spędził w SMS Spała. Obecność Mateusza na obozach, wpłynęła znacząco na podniesienie jakości prowadzonych treningów co przełożyło się na wzrost umiejętności poszczególnych zawodników. W najbliższym czasie mamy zaplanowane turnieje w Polsce i za granicą, na których będziemy pracować nad zgraniem drużyny. Celem nadrzędnym jest doprowadzenie najzdolniejszych juniorów do gry w zespołach Plus Ligi i reprezentacji Polski.

Kadeci I (2001/2002) – trener Wojciech Szczucki
Grupa kadetów Metra w tym sezonie liczy ok. 30 zawodników. Razem z trenerem Adamem Bigosem bardzo intensywnie przepracowaliśmy z drużyną okres przygotowawczy podczas obozów. W Zakopanem i Olsztynie zarysował się już trzon drużyny. Niestety podczas przygotowań przytrafiły nam się mniejsze lub większe problemy z urazami, dwóch podstawowych zawodników skręciło staw skokowy. Mam nadzieję, że wrócą niebawem do treningów w pełnym wymiarze. Cel wynikowy? Myślę, że walka o medal na Mazowszu, najlepiej złoty, a później pokonanie kolejnych szczebli kwalifikacji do finałów Mistrzostw Polski. Do tego będziemy dążyć i jest to jak najbardziej realne. Ale jak zwykle najważniejszym naszym celem jest doprowadzenie jak największej liczby zawodników mających predyspozycje do gry w lidze do takiego poziomu, który im to umożliwi. Taką mamy od lat filozofię, to się nie zmienia. Zależy nam na indywidualnym rozwoju zawodników i wykorzystaniu ich potencjału.

Kadeci II (2002) – trener Adam Bigos
Zespół KS METRO II w nadchodzącym sezonie w kategorii kadet będzie składał się z zawodników z rocznika 2002. Jest to młodszy rocznik kadeta ponieważ właściwy to chłopcy urodzeni w roku 2001, więc będziemy rywalizować głównie ze starszymi zawodnikami. Nie może to jednak być usprawiedliwieniem ponieważ  w tym wieku różnice w przygotowaniu fizycznym nie są już tak duże. Cele jakie stawiam przed moim zespołem na nadchodzący sezon są dwa: pierwszy sportowy to wywalczenie awansu do I ligi kadetów na Mazowszu (niestety w zeszłym sezonie zespół KS METRO II spadł z pierwszej ligi więc będziemy chcieli ponownie tam się znaleźć), drugi cel to spokojna, codzienna, rzetelna praca treningowa, która pozwoli każdemu zawodnikowi na podnoszenie swoich siatkarskich umiejętności tak aby w kolejnym sezonie kadeckim (właściwym już dla rocznika 2002) móc jak najlepiej reprezentować nasz Klub w rozgrywkach PZPS. W zespole pojawili się nowi zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z siatkówką  - bardzo dobrze przepracowali letnie obozy i z ciekawością czekam na rozwój ich potencjału sportowego.

Młodzicy I (2003/4) – trener Piotr Dwojak
Sezon 2017/2018 będzie niezwykle ważny dla rocznika 2003, najważniejszy w dotychczasowej karierze moich zawodników.  Chcemy zwyciężyć na naszym mazowieckim podwórku.  Kandydatów do złota jest kilku i wszystko może się zdarzyć.  Jeśli przepracujemy solidnie najbliższe miesiące, również będziemy liczyć się w walce o złoto.  Głównym celem jest awans do finałów Mistrzostw Polski.  Droga na pewno będzie trudna i długa ale jak najbardziej realna do wykonania.  Chcemy walczyć o zwycięstwo, na każdym turnieju, ligowym czy towarzyskim.  Mamy równy zespół, a na każdej pozycji wartościowego zmiennika.  Przy odrobinie szczęścia możemy w tym sezonie pozytywnie zaskoczyć.

Młodzicy II (2004) – trener Michał Pyra
Grupa rocznika 2004, która zaliczyła całkiem udany sezon, obfitujący złotymi medalami w kilku turniejach towarzyskich, zakończyła zmagania "tylko" brązowym medalem Finałów Ogólnopolskich Kinder+Sport. Bycie trzecią drużyną w kraju to sukces, ale wszyscy liczyliśmy na więcej. Jestem jednak przekonany, że nasza złość sportowa przełoży się na jeszcze cięższą pracę i zaangażowanie na treningach. Doświadczenie, które zebraliśmy w tym sezonie między innymi na Turnieju o Puchar Przechodni Metra, czy rozgrywkach mistrzowskich, pozwoli nam toczyć zawziętą walkę w lidze młodzików, gdzie zmagać się będziemy głównie z chłopcami o rok starszymi. 
Celem na ten rok jest jak zawsze ciągłe doskonalenie swoich umiejętności, nie tylko technicznych ale i motorycznych. Kluczowe będzie również opanowanie taktyki gry szóstkowej oraz ustawień. Nie chcę deklarować konkretnego wyniku w lidze młodzików, mogę jedynie zapewnić, że będziemy podchodzić na 100% do każdego kolejnego meczu i uda nam się sprawić kilka niespodzianek. Ostatecznym sprawdzianem będzie Turniej o Puchar Przechodni KS Metro. Impreza ta, określi poziom na jakim znajdujemy się wśród rywali na arenie ogólnopolskiej oraz da odpowiedź na pytanie, czy wynieśliśmy nauczkę z minionego sezonu? Wierzę w to, że po latach wreszcie Puchar Przechodni wróci do naszego Klubu.

Rocznik 2005 – trener Patryk Sadlej
Przed grupą rocznika 2005 ostatni sezon w minisiatkówce i fajnie byłoby zakończyć ten okres miłym akcentem. Dużo będziemy pracować nad aspektem mentalnym chłopaków, gdzie mamy spore rezerwy. Poza tym sporo pracy techniczno-taktycznej i mam nadzieję, że grupa w kategorię młodzików wejdzie z dobrymi wspomnieniami z minisiatkówki.

Rocznik 2006 – trener Jakub Skwarek
Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, mam nadzieję, że chłopcy po obozie w Łukcie naładowali swoje akumulatorki aby zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Zawodnicy z rocznika 2006 będą reprezentowali klub Metro w rozgrywkach trójek. Będziemy pracować jeszcze ciężej i wydajniej niż w poprzednim sezonie. Zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić się na kilku turniejach ogólnopolskich co będzie przygotowywało chłopców do rozgrywek z cyklu Kinder+sport i mam nadzieję, że będziemy mogli zaistnieć na finałowym turnieju w Zabrzu jak to miało miejsce w minionym sezonie. Chciałbym życzyć swoim zawodnikom dużo wytrwałości, cierpliwości i oczywiście szczęścia


SEKCJA ŻEŃSKA

Kadetki 2001/2002 – trener Grzegorz Komendowski
Nadchodzący sezon jest owiany ciągle tajemnicą... ale to tylko dlatego, że trenuję rocznik 01/02 dopiero od tygodnia! :) Dziewczyny na obozie dochodzeniowym na Stegnach wylewają siódme poty, aby przygotować się do sezonu, a ich zaangażowanie i pracowitość budzą duże nadzieje. Za główny cel najbliższych miesięcy postawiłem sobie stworzenie Drużyny - grupy siatkarek grających solidną siatkówkę, która doskonale rozumie się na boisku. Prowadzę również nabory, ponieważ dziewczyny znają się w większości jak łyse konie, a trochę świeżej krwi na pewno pomoże zwiększyć sportową rywalizację w grupie, a ta przełoży się na udoskonalenie umiejętności zawodniczek i podniesienie poziomu sportowego całego zespołu. A cel na sezon jest bardzo prosty - grać dobrze i wygrywać!

Młodziczki I (2003/4) – trener Jakub Bokuniewicz
Ten sezon  będzie dla nas "czasem prawdy". Będzie to sprawdzian z umiejętności nabytych przez 3-4 lata oraz test charakteru. W ubiegłym roku liga młodziczek była dla nas poligonem doświadczalnym, teraz, już w wieku docelowym tzw. "starszej  młodziczki" powinniśmy walczyć o jak najlepszy wynik. Na ile starczy nam umiejętności? Ciężko powiedzieć. Myślę, że możemy pokusić się o medal na Mazowszu, ale o to będzie bardzo ciężko. Trzeba będzie wznieść się na wyżyny, aby taki medal zdobyć. Inne kluby bardzo się wzmacniają, sprowadzając czołowe zawodniczki ze słabszych zespołów. Oczywiście, nie jesteśmy na straconej pozycji i też mamy swoje argumenty. Osobiście nie mogę doczekać się pierwszych spotkań. Jeśli będziemy pracować ciężko i zachowamy zimną krew podczas meczów to stać nas na wiele.

Młodziczki II (2004/5) – trener Dariusz Kopaniak
Rocznik 2004 zakończył swoją przygodę z minisiatkówką na piątym miejscu w Polsce. Teraz  wchodzimy w fazę gry szóstkowej. Mamy już pewne szóstkowe doświadczenia z minionego sezonu, ale dwie podstawowe zawodniczki z rocznika 2004 Karolina i Ola zakwalifikowały się do pierwszego zespołu KS METRO, więc więcej szans na grę dostaną pozostałe dziewczyny. Grupa będzie rywalizować jako METRO II z rok starszymi przeciwniczkami w mazowieckich rozgrywkach młodziczek. To może być ciekawy sezon, a jego kulminacyjnym punktem będzie dla nas turniej o Puchar Przechodni KS METRO w czerwcu 2018.

Rocznik 2005 – trener Tomasz Litwiniuk
Poprzedni sezon to olbrzymi sukces w postaci złota z Zabrza. Druga strona medalu to wakacyjny obóz całego rocznika 2005 w Łukcie, sparingi i testy techniczne, które nie wypadły zadowalająco. Cieszy fakt, że liczebność grupy wzrosła. Mam nadzieję, że nowe koleżanki będą impulsem dla pozostałej części grupy do cięższej pracy, która bez wątpienia będzie warunkiem pozostania w drużynie. Cel się nie zmienił i nadal jest jeden: trenować po to by stawać się lepszym. Jeśli uda się przy okazji osiągnąć pozytywny wynik sportowy będę zadowolony.

Rocznik 2006 – trener Michał Urbaniak
Pracę z rocznikiem 2006 jako trener zaczynam od tego sezonu. Po dobrze przepracowanym obozie widać, że w drużynie jest potencjał na dobry wynik. Jeśli chodzi o rezultat sportowy chciałbym awansować na finały ogólnopolskie i tam walczyć o najwyższe miejsca. Priorytetem będzie budowanie zespołu oraz poszukiwanie nowych, wysokich i sprawnych dziewczyn. Będziemy szczególną uwagę przywiązywać do indywidualnego i wszechstronnego wyszkolenia, które będzie fundamentem do osiągnięcia dobrych wyników w przyszłości.


SZKOLENIE PODSTAWOWE

Rocznik 2007 i młodsi – trenerzy Dariusz Kopaniak, Aleks Gosk, Iwona Szwej
Najmłodsi adepci siatkówki w KS METRO, dziewczęta i chłopcy rozpoczynający swoją przygodę z siatkówką, będą trenować 2-3 razy w tygodniu w szkółce siatkarskiej miniMETRO Kids Volley w sali sportowej przy torze Stegny. Dzieci będą startować regularnie w turniejach Kids Volley, a rocznik 2007  będzie przygotowywał się do tradycyjnego już grudniowego turnieju Do Siego Roku, a na wiosnę wystartuje w rozgrywkach Kinder + Sport w kategorii dwójek.
Praca z najmłodszymi to bardzo ważny etap szkolenia, bowiem czym skorupka za młodu nasiąknie...
Na siatkarskie treningi w KS METRO przychodzą już nawet dzieci z rocznika 2011!
Zapraszamy na siatkówkę wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć wspaniałą, emocjonującą sportową przygodę!

Patrz ZAPISY.