Klub Sportowy Metro

 

Młodziczki KS METRO z przytupem rozpoczęły sezon

 

Podwójny awans do I ligi!

W weekend 23-24 września 2017 rozgrywano na Mazowszu turnieje rozstawieniowe młodziczek do sezonu 2017/2018. W kategorii młodziczek zgłoszono w województwie mazowieckim 48 zespołów. METRO zgłosiło dwa zespoły. Po cichu liczymy na to, że może w tym sezonie uda się siatkarkom KS METRO wywalczyć pierwszy historyczny medal na Mazowszu w tej kategorii wiekowej. Byłoby pięknie!

Początek sezonu jest obiecujący! Turnieje rozstawieniowe zespoły KS METRO zakończyły bez porażki co zaowocowało awansem do czołowej szóstki na Mazowszu! METRO I i II wystąpią w pierwszym turnieju ligowym w dniach 4-5 listopada w PIERWSZEJ LIDZE!

GRATULUJEMY!!!

METRO I (2003/4)

Skład: Piekut (kapitan), Michalska, Brodowska, Staniszewska, Filip, Frączek, Czajka, Gemzała, Rzepkowska, Majkusiak, Rutkowska, Mańkowska, Zawal

Trener Jakub Bokuniewicz:
„To był kolejny, dobry turniej w naszym wykonaniu. Dziewczyny przez wszystkie mecze utrzymały koncentrację i wygrały sześć spotkań bez straty seta. Bardzo dużym wzmocnieniem w porównaniu z poprzednim sezonem są dwie młodsze zawodniczki, które do nas doszły: Karolina Staniszewska i Ola Filip. Dzięki nim zespół jest równy, nie ma luk i na każdej pozycji ma wartościową zmienniczkę. Prawdziwym testem naszych umiejętności będą mecze w I lidze młodziczek. Tam, z najlepszymi zespołami Mazowsza zobaczymy, gdzie tak naprawdę jesteśmy.  Nie nosimy głowy w chmurach ale twardo stąpamy po ziemi. Nie spoczywamy na laurach i musimy dalej ciężko pracować, żeby polepszać swoje umiejętności. Musimy się poprawić we wszystkich elementach, żeby myśleć o medalach na Mazowszu."

METRO II (2004/5)
Skład: Raszkowska (kpt), Malak, Dalach O., Dalach W., Kierzkowska, Szlak, Pieńkowska, Głogowska, Olszewska, Czuchaj.

Trener Dariusz Kopaniak: „Dla zespołu METRO II obecny sezon jest... przygotowaniem do sezonu 2018/2019. W tej edycji rozgrywek jednak nie odpuszczamy i będziemy z zapałem walczyć i doskonalić swoje umiejętności, tym bardziej, że grając ze starszymi rywalkami jest to dla nas sytuacja szkoleniowo komfortowa. Po przejściu Oli i Karoliny do pierwszego zespołu KS METRO w roczniku 2004/5 pole do popisu mają ich zmienniczki. Zespół prezentuje, pomimo „osłabienia”, dobry poziom i dlatego awans do I ligi młodziczek bardzo nas cieszy. Utrzymać się w I lidze będzie bardzo ciężko, ale będziemy walczyć o każdy punkt, o każdą piłkę oraz postaramy się naszą grę urozmaicać o nowe taktyczne elementy. Dzisiaj mamy trochę radości, a od jutra praca, praca i praca. Brawo dziewczyny!”

Poniżej składy trzech najlepszych lig młodziczek na Mazowszu. Po każdym turnieju ligowym (będą cztery co miesiąc) dwa zespoły awansują, a dwa spadają. 

I LIGA
MOS Wola 
Atena Warszawa 
Legionovia 
METRO I Warszawa
METRO II Warszawa 

Sparta Grodzisk Maz.

II LIGA 
Volley Płock 
GLKS Nadarzyn 
NOSiR Nowy Dwór 
Trzynastka Radom 
Nike Ostrołęka 
Krótka Mysiadło

III LIGA
SMS Warszawa 
Nike Węgrów 
Beta Pionki 
Plas Warszawa 
Wrzos Międzyborów 
Olimp Mińsk Maz.

i dalej liga IV i aż do X (po cztery zespoły)


 

Grupy powiązane z wiadomością: