Klub Sportowy Metro

 

Nie od razu Kraków zbudowano...

 

Kadetki KS METRO rozpoczęły sezon.

Zespół kadetek KS METRO zbudowany został na bazie ubiegłorocznej drużyny młodziczek rocznika 2002. U progu sezonu doszło kilka nowych zawodniczek i pod wodzą nowego trenera Grzegorza Komendowskiego zespół powalczy w II lidze kadetek na Mazowszu. Mecze w roli gospodarza zespół rozgrywa w sali przy ośrodku STEGNY ul. Inspektowa 1. Nasze siatkarki rozegrały już pierwsze mecze, niestety przegrane.

Trener Grzegorz Komendowski: W tym tygodniu rozegraliśmy nasze dwa pierwsze mecze w II Lidze Wojewódzkiej Kadetek. Tak się złożyło, że oba mecze graliśmy z Nike Węgrów. Niestety przeciwniczki z Węgrowa okazały się dla nas za mocne i w obu meczach musieliśmy uznać wyższość rywalek, wygrywając w dwumeczu zaledwie jednego seta. Muszę jednak zaznaczyć, że moja współpraca z dziewczynami trwa lekko ponad miesiąc. Brak meczów czy turniejów sparingowych sprawił, że dopiero teraz mogę zobaczyć jak dziewczyny zachowują się w warunkach meczowych. Mecze z Węgrowem pomogły mi uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. 
W mojej ocenie dziewczyny robią duże postępy i wykazują się wielką determinacją na treningach. Roszady na pozycjach oraz dwie nowe twarze w zespole spowodowały, że zespół na nowo potrzebuje trochę czasu aby się zgrać. Jestem przekonany, że zwycięstwa wkrótce nadejdą. 
Do końca rozgrywek w fazie grupowej zostało nam jeszcze 8 meczów. Zmierzymy się z: UKS Polonez Wyszków, MKS Olimp. I Mińsk Mazowiecki, UKS SMS II Warszawa, UKS Plas Warszawa. Do najbliższego spotkania (13/10/2017 r.) z Polonezem mamy dużo czasu. Z pewnością wykorzystamy go aby dalej rozwijać nasze siatkarskie umiejętności! 

Wyniki dwumeczu z NIKE Węgrów.
26/09/2017 r. Nike Węgrów 3:1 KS METRO Warszawa (25:17; 19:25; 25:16; 25:12)
29/09/2017 r. KS METRO Warszawa 0:3 Nike Węgrów (12:25; 18:25; 20:25)

Mała nowość w naszych klubowych relacjach! 
Komentarz kapitan naszego teamu!
Aleksandra Kaźmierczak: Pierwszy mecz z drużyną Nike w Węgrowie zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy. W naszej grze dało się odczuć debiutancki stres. Zbyt dużo błędów popełnionych w obronie i asekuracji sprawiło, że zdołałyśmy wygrać tylko jednego seta. Okazja do rewanżu nadarzyła się już trzy dni później. W drugim spotkaniu nasza gra się poprawiła i wypadłyśmy lepiej we wszystkich elementach. To jednak nie wystarczyło aby pokonać dobrze dysponowane zawodniczki z Węgrowa. Przeciwniczki zaskoczyły nas mocnym serwisem i dobrą grą w obronie. Mimo progresu naszej gry mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla drużyny gości. Oddając szacunek klasie rywala trzeba zauważyć, że przyczyną porażki były niewymuszone błędy własne, których na co dzień nie popełniamy na treningach. Najbliższe dwa tygodnie poświęcimy na przygotowanie się do następnego spotkania. Zapraszamy do kibicowania.


Bardzo dziękujemy Krawczyk.photo za ciekawą relację fotograficzną z ostatniego meczu! Galeria zdjęć: TUTAJ


 

Grupy powiązane z wiadomością: