Klub Sportowy Metro

Młodzicy KS METRO w ścisłej czołówce Mazowsza

Młodzicy KS METRO wygrali eliminacje na Mazowszu.

W miniony weekend 13-14 stycznia 2018 rozegrano ostatnie ligowe turnieje mistrzostw Mazowsza młodzików.
Dwa zespoły KS METRO wystąpiły w turnieju I ligi i zajęły pierwsze i trzecie miejsce!

METRO I (2003/4)

Trener Piotr Dwojak: "Plan na ten turniej był prosty - hcieliśmy wygrać ligę rewanżując się zespołom, które z nami ostatnio wygrały. Na początek przyszło nam się zmierzyć z naszym młodszym zespołem i chyba był to nasz najtrudniejszy pojedynek. Przebieg kolejnych spotkań kontrolowaliśmy. Zagrywka i blok były to elementy, na które wcześniej narzekałem, a w ten weekend funkcjonowały znakomicie. Potrafiliśmy wygrać seta, którego przegrywaliśmy już 14-19. Weekend bardzo udany, nie straciliśmy seta wygrywając ligę i wygrywając całą rundę zasadniczą (20 zwycięstw 3 porażki). W ten sposób dołączyliśmy do kadetów i juniorów KS METRO, którzy również wygrali swoje rozgrywki. W najbliższą sobotę jedziemy na obóz i rozpoczynamy przygotowania bezpośrednio pod finały, które odbędą się 24-25 marca 2018, a organizatorem będzie Klub Sportowy Metro Warszawa !"

Skład METRO I: Koc, Wyszomierski, Linkiewicz, Stachowicz, Iwandzijski, Kubiak, Sowiński Farkas, Gacek, Pałyga, Dygas, Hajbowicz, Kubacki

Mecze:
METRO I -METRO II 2-0 (25-23, 25-19)
METRO I - Huragan Wołomin 2-0 (25-18, 25-20)
METRO I - Olimp Ostrołęka (25-8, 25-20)
METRO I - Mos Wola (26-24, 25-19)
METRO I - Plas Warszawa (25-15-,25-18)

METRO II (2004)

Trener Michał Pyra: "W pierwszym dniu turnieju przegraliśmy z zespołami z czołówki tabeli - KS METRO Warszawa i Plas Warszawa. Nie byliśmy faworytem tych starć, jednak udało się powalczyć jak równy z równym, szkoda tylko, że za każdym razem brakowało nieco opanowania i boiskowego cwaniactwa.
Drugi dzień w którym kadra meczowa skurczyła się z 14 do 11 zawodników, co nie napawało optymizmem, paradoksalnie okazał się bardzo dobry dla naszej drużyny. Dość zdecydowanie pokonaliśmy zespół z Wołomina, podobnie zresztą jak i kolejnego rywala z Ostrołęki. Dzięki wysokim przewagom, na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy zdobyć mogli cenne boiskowe doświadczenie. Na sam koniec turnieju pozostało nam starcie z lokalnym rywalem z warszawskiej Woli. Mecz ten okazał się "truskawką na torcie" tego udanego dnia. Od samego początku objęliśmy prowadzenie, które udało się utrzymać do końca seta. Pomimo wystąpienia pewnych problemów i przegranej drugiej partii spotkania, zespół podniósł się i w tie breaku nie daliśmy szans rywalom.
Turniej I ligi zakończony na 3 miejscu uważam za świetny wynik. Powinien dodać nam on pewności siebie przed starciem w turnieju półfinałowym, w którym mam nadzieję wywalczymy awans do turnieju finałowego.
Chciałbym dodatkowo wyróżnić Janka Maskiewicza oraz Franka Gawrysia dla których był to pierwszy turniej w którym grali jako podstawowi zawodnicy i od razu spisali się na medal :)
Dziękuję również rodzicom oraz zespołowi KS Metro I za doping, mimo iż rozgrywaliśmy turniej w Ursusie, czuliśmy się jak u siebie!"