Klub Sportowy Metro

 

SIATKARSKIE FUNDAMENTY

 

Nowa inicjatywa szkoleniowa Klubu METRO.

Najmłodsza kategoria wiekowa rozgrywek w piłkę siatkową szóstkami!

Klub Sportowy METRO Warszawa serdecznie zaprasza na I Ogólnopolski turniej szóstek SIATKARSKIE FUNDAMENTY dla dziewcząt i chłopców w wieku 12-13 lat (rocznik 2005). Turnieje, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, zostaną rozegrane w kwietniu/maju 2018 roku. Dokładne daty podamy w najbliższym czasie po wstępnym ustaleniu liczby zespołów zainteresowanych startem. Planujemy turniej dwudniowy sobota/niedziela.

Do udziału w pierwszej edycji Siatkarskich Fundamentów zapraszamy dziewczęta i chłopców z rocznika 2005 (to tegoroczna kategoria czwórek w minisiatkówce, ale nic nie stoi na przeszkodzie by już w tym roczniku zagrać szóstkami, tym bardziej, że po tym sezonie rocznik 2005 kończy definitywnie przygodę z minisiatkówką). Klub METRO planuje wprowadzić od przyszłego sezonu cykliczne turnieje szóstkowe w tej kategorii wiekowej (w sezonie 2018/19 dla rocznika 2006). Zapraszamy do wspólnej gry!

Kluby i trenerów zainteresowanych startem w pierwszych turniejach Siatkarskie Fundamenty dla rocznika 2005 prosimy o kontakt mailowy (darek@volley.pl).

Przepisy gry jak w dorosłej siatkówce, pełnowymiarowe boisko, oprawa meczowa itd. (jedynie wysokość siatki dostosowana do wieku - dla dziewcząt 215 cm dla chłopców 224 cm).

Modyfikacje przepisów: 
- Po każdym zdobytym punkcie przejście w zespole, który zdobywa punkt. 
- Gramy bez libero.
- Wszyscy zawodnicy zespołu muszą w każdym secie pojawić się na boisku przynajmniej na jedną akcję (możliwa zmiana powrotna na każdej pozycji). 
- Liczba setów w meczu i liczba punktów w secie ustalane będą w zależności od liczby startujących zespołów i liczby boisk w hali turniejowej. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


 

Grupy powiązane z wiadomością: