Klub Sportowy Metro

 

Młodziczki KS METRO zagrają w finale Mazowsza!

 

Zwycięstwo w I lidze i awans do finału.

W dniach 3-4 lutego rozegrano ostatni w tym sezonie ligowy turniej młodziczek na Mazowszu. Ponownie wśród sześciu najlepszych drużyn w województwie zagrały dwa nasze zespoły. 

KS METRO WARSZAWA I

Trener Jakub Bokuniewicz: "Ciężka praca popłaca, tyle mogę powiedzieć. Dziewczyny fantastycznie przepracowały okres ferii zimowych co przełożyło się na jakość gry zespołu. Zasłużenie wygraliśmy cztery mecze, szkoda tylko tej jednej porażki, którą nazwałbym" na własne życzenie " bo prowadziliśmy w tie breaku 11:7. W nasze szeregi wkradła się niepewność, którą przeciwnik  skrzętnie wykorzystał. Niech to będzie dla nas nauczka na przyszłość. Bardzo cieszy wygrany mecz z LTS Legionovia, faworytem całych rozgrywek. Zagraliśmy kapitalne spotkanie i aż przyjemnie było patrzeć na grę naszych 'metrówek". Była jakość, walka, charakter- wszystko czego oczekuję od zespołu. Do poziomu gry dziewczyn swoim dopingiem dostosowali się rodzice , którzy nie oszczędzali gardeł i głośno nas wspierali!  Dzięki lepszemu  stosunkowi setów wygraliśmy turniej i tym samym bezpośrednio  awansowaliśmy do turnieju finałowego. Pierwszy krok w kierunku medalu na Mazowszu został uczyniony. Cieszymy się ale pracujemy dalej bo jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Przed nami turnieje, które pomogą w przygotowaniu do decydujących meczów".

Skład: Piekut (kapitan), Mańkowska, Michalska, Zawal, Staniszewska, Brodowska, Gemzała, Rzepkowska, Frączek, Filip, Majkusiak, Czajka, Błaszczak. Trenerzy Jakub Bokuniewicz, Grzegorz Komendowski. 

METRO I - Metro II 2:0
METRO I - MOS Wola 2:0
METRO I - Nike 2:0
METRO I - Atena 1:2
METRO I - LTS 2:0 

METRO II

Podopieczne trenera Dariusza Kopaniaka startowały w ostatnim turnieju ligowym na Mazowszu z satysfakcją, że to I liga, ale też z pełną świadomością, że będzie to lekcja siatkówki. Rywalizacja ze starszymi koleżankami zawsze jest trudna, ale na pewno pożyteczna :)

Trener Dariusz Kopaniak: „Nikt nie lubi przegrywać, ale ten turniej był bardzo pożyteczny. Niestety przegraliśmy wszystkie mecze 0:2 z wyjątkiem ostatniego pojedynku z NIKE gdzie udało nam się wygrać honorowego seta. We wszystkich meczach (z wyjątkiem meczu z MOS Wola) dziewczyny zagrały z zębem i w wielu momentach toczyły wyrównaną walkę z rywalkami. Kilka setów przegranych po zaciętych końcówkach, zdecydowanie wygrany set z Ostrołęką to były dobre fragmenty naszej gry. Najbardziej cieszy mnie coraz lepsza obrona, wynikająca z dobrego ustawienia. Brakuje nam czasami skuteczności w kontratakach, no i przed dziewczynami morze pracy nad odbiorem zagrywki. Tak czy owak cieszy nas to, że jako młodsze gramy tak wysoko w wojewódzkiej tabeli. Awans do turnieju półfinałowego to oczywiście sukces i tam postaramy się zagrać najlepiej jak potrafimy. A najbardziej cieszy nas... gra pierwszego zespołu KS METRO i ich awans do finału! Gratulujemy!”

Skład: Raszkowska (kpt), Malak, Kierzkowska, Zagumny, Dalach O., Fiori, Szlak, Pieńkowska, Głogowska, Olszewska, Gawin, Czuchaj.


Półfinałowy turniej na Mazowszu w dniach 10-11 marca, a finały 24-25 marca! METRO!


 

Grupy powiązane z wiadomością: