Klub Sportowy Metro

 

Brązowy Koziołek 2018!

 

Brązowe medale młodzików, dwa szóste miejsca i puchar za zwycięstwo!

W dniach 16-18 lutego 2018 w Kędzierzynie - Koźlu odbył się XII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2018”. W turnieju wystąpiły trzy zespoły KS METRO. Zespół młodziczek 2003/4 trenera Jakuba Bokuniewicza, kadet młodszy 2002 trenera Adama Bigosa i młodzicy 2003 trenera Piotra Dwojaka.

METRO II - Młodzicy KS METRO (rocznik 2003/4) – brązowy medal!

Grupa eliminacyjna
METRO II - Cuprum Lublin 2-0 (25-16, 25-18)
METRO II - Kędzierzyn-Koźle I 2-0 (25-18, 25-23)
METRO II - MLKS Volley Gubin 2-0 (25-6, 25-9)
METRO II - BBTS Włókniarz Bielsko Biała  0-2 (14-25, 17-25)

Półfinał
METRO II - BKS Chemik Bydgoszcz 0-2 (19-25, 14-25)

Mecz o brąz
METRO II -  BBTS Włókniarz Bielsko Biała 2-0 (25-20, 25-17)

Skład : Wyszomierski, Binda, Stępień, Stachowicz, Linkiewicz, Iwandzijski, Kubiak, Farkas, Pałyga, Gacek, Dygas, Hajbowicz

Kolejność końcowa turnieju chłopców
1. BKS Chemik Bydgoszcz - 5 miejsce w MP młodzików 2017
2. PSP 19 Kędzierzyn-Koźle II - zwycięzca Pucharu Przechodniego 2017
3. METRO Warszawa II (rocznik 2003/4)
4.  BBTS Włókniarz Bielsko Biała 
5.  PSP 19 Kędzierzyn-Koźle II
6  METRO Warszawa I (rocznik 2002)
7. SKPS Dunajec Nowy Sącz
8. Cuprum Lubin
9. Orion Sulechów
10. MLKS Gubin

Wyróżnienia indywidualne:
Tomasz Gawron (Kędzierzyn-Koźle) – Najlepszy Przyjmujący
Olaf Durmaj (Bydgoszcz) – Najlepszy Rozgrywający
Adrian Gacek (Warszawa) – Najlepszy Blokujący
Kacper Kuźmiński (Bielsko Biała) – Najlepszy Atakujący
Mateusz Mielcarek ( Bydgoszcz) – MVP

Trener Piotr Dwojak "Turniej zorganizowany był dla rocznika 2002 i młodszych. Jechaliśmy z nastawieniem zebrania doświadczenia w grze ze starszymi kolegami. Wywalczyliśmy brązowy medal, rozgrywając świetne zawody. Zagraliśmy bardzo dobrze w przyjęciu, co pozwoliło nam na wyrównaną walkę na wyższej siatce. W grupie wygraliśmy trzy spotkania, przegrywając tylko jeden mecz zespołem z Bielska. W półfinale spotkaliśmy się ze zwycięzcą turnieju Chemikiem Bydgoszcz - 5 zespołem MP młodzików 2017. 
O brąz znowu graliśmy z zespołem z Bielska, ale to nasz zespół wygrał!. Już od rozgrzewki widać było u chłopaków pełną mobilizację, bo wierzyliśmy że wyjedziemy z tego turnieju z medalem. Rozpoczęliśmy mecz od prowadzenia 9-2, kontrolując seta a później cały mecz.
Chciałem wyróżnić Jakuba Linkiewicza, który dostał ode mnie statuetkę dla najlepszego zawodnika zespołu. Brawa również dla libero Dawida Hajbowicza, środkowego Adriana Gacka  i Bartka Stępnia, który pociągnął zespół do zwycięstwa w meczu o brąz "

METRO I (rocznik 2002)

Słaby występ zanotował zespół kadetów KS METRO z rocznika 2002. W gronie dziesięciu zespołów podopieczni  trenera Adama Bigosa uplasowali się na szóstym miejscu odnosząc w turnieju  trzy zwycięstwa i trzy porażki. W piątek i w sobotę w rozgrywkach grupowych kadeci pokonali Orion Sulechów oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz, ulegając natomiast zespołom  PSP 19 Kędzierzyn-Koźle  II oraz BKS Chemik Bydgoszcz. Zajmując trzecie miejsce w grupie, w dalszej grze o miejsca 5-8 w turnieju w meczu krzyżowym kadeci wygrali z Cuprum Lubin a w ostatnim meczu turnieju ulegli pierwszemu zespołowi gospodarzy, zajmując ostatecznie szóste miejsce. 

Skład METRA: Bartek Rauch, Bartek Ślusarczyk, Maks Wójtowicz, Michał Szczygielski, Stasiek Bachniak, Antek Pyzel, Jakub Karolik, Marcin Bogusz, Jakub Kotomski, Bartek Jankowski, Marcin Wójtowicz, Aleks Wielechowski, Mateusz Rudnicki. Statuetkę dla  najlepszego  zawodnika w zespole otrzymał Bartek Rauch. 

TURNIEJ DZIEWCZĄT
Młodziczki (rocznik 2003/4)

Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:
1. BKS STAL BIELSKO BIAŁA - wyróżniono - Ada Stanowska.
2. REPREZENTACJA POLSKI ROCZNIK 2004 I - wyróżniono - Karolina Staniszewska.
3. UKS ŚMIGIEL - wyróżniono - Joanna Kurpisz.
4. AZS AWF SMS JUNIOR WROCŁAW - wyróżniono - Hanna Gwoździk.
5. MKS MOS WIELICZKA - wyróżniono - Katarzyna Kisidło.
6. KS METRO WARSZAWA - wyróżniono - Alicja Czajka.
7. PSP 19 K-KOŹLE 1 - wyróżniono - Natalia Kocjan.
8. UKS TYGRYSY STRZELIN - wyróżniono - Julia Wołk-Łaniewicz.
9. REPREZENTACJA POLSKI ROCZNIK 2004 II - wyróżniono - Julia Lenik.
10. TKS SIATKARZ JAROCIN - wyróżniono - Julia Misiak.
11. MVK FRIGOLOG NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - wyróżniono - Kristina Sierna.
12. PSP 19 K-KOŹLE 2 - wyróżniono - Aleksandra Stańczyk.
13. ENERGA AKADEMIA POMORSKA CZARNI SŁUPSK - wyróżniono - Aleksandra Wilimowicz.
14. PSP 19 K-KOŹLE 3 - wyróżniono - Maja Bobińska.
15. MLKS VOLLEY GUBIN - wyróżniono - Zuzanna Kawecka.
16. DDM SLAVKOV - wyróżniono - Adela Safranikowa.

Dla naszych młodziczek, przygotowujących się do Finałów Mazowsza udział w turnieju to na pewno był pozytywny sprawdzian. Kędzierzyński Koziołek to turniej dla roczników 2002 i młodszych rozgrywany na siatce o 9 cm wyższej niż normalnie w lidze młodziczek.  

Trener Jakub Bokuniewicz: "Nasze metrówki grały w większości ze starszymi rywalkami i zagrały dobre zawody. Najciekawszym i na bardzo wysokim poziomie był mecz ćwierćfinałowy z Kadrą Polski A (reprezentacja rocznika  2004), gdzie, co warto podkreślić,   występowały dwie zawodniczki KS METRO- Karolina Staniszewska i Wiktoria Zagumny. W obu setach mieliśmy kilkupunktową przewagę, której niestety nie potrafiliśmy dowieźć do końca. Mecz zakończył się dwoma asami serwisowymi... naszej Karoliny :) Ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce w turnieju co uważam za dobry wynik aczkolwiek jest  pewien niedosyt. Udział w tak mocnym turnieju to dla nas zdobycie cennego doświadczenia i ogrania meczowego, które będzie procentować w przyszłości. Warto wspomnieć, że Kadra A zajęła ostatecznie 2 miejsce a najlepszą zawodniczką drużyny została uznana Karolina Staniszewska! Wielkie brawa dla niej a dla naszego klubu to duży powód do dumy. Trzymamy kciuki za dalsze, tak dobre występy Karoliny w barwach narodowych. A przed naszymi młodziczkami zbliżające się wielkimi krokami Finały Mazowsza. Zrobimy wszystko aby przygotować się najlepiej  jak potrafimy i powalczymy o upragniony medal w województwie!"

Metro - Wieliczka 1:2
Metro - Kędzierzyn Koźle III 2:0
Metro - Kadra Polski B 2:0
Metro - Kadra Polski A 0:2
Metro- Kędzierzyn Koźle I 2:0
Metro - Wieliczka 0:2

Najlepsza zawodniczka drużyny KS METRO:  Alicja Czajka 

Skład: Piekut (kapitan), Michalska, Mańkowska, Filip, Majkusiak, Rutkowska, Gemzała, Brodowska, Rzepkowska, Zawal, Czajka, Kierzkowska Trenerzy: Jakub Bokuniewicz i Grzegorz Komendowski.

Wyjątkowy Puchar za zwycięstwo dla KS METRO!

Tak, tak...  podczas turnieju METRO wywalczyło też puchar za I miejsce :) Sprawcą tej sympatycznej sytuacji był II trener młodziczek Grzegorz Komendowski, który wygrał konkurs karaoke podczas spotkania trenerów! Bohater wydarzenia tak skromnie skomentował swoje osiągnięcie: „Konkurencja była mocna, międzynarodowa ale I miejsce dla Warszawy! Kobranocka - Kocham Cię jak Irlandię :) METRO górą!” 


 

Grupy powiązane z wiadomością: