Klub Sportowy Metro

 

Z myślą o kolejnym sezonie

 

Dobre prognozy na przyszłość

W miniony weekend odbyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Mazowsza młodziczek i młodzików, w których startowały młodsze ekipy METRO. I chociaż nie udało się wywalczyć awansu do ścisłego finału województwa to start i wyniki naszych młodszych ekip to doskonały prognostyk przed przyszłorocznymi rozgrywkami. Będzie dobrze!

METRO II – młodzicy (rocznik 2004)

W dniach 10-11 marca odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Wzięło w nim udział 6 zespołów, zajmujących po eliminacyjnych turniejach miejsca od 3 do 8, w tym drużyna rocznika 2004 - KS METRO II. Turniej został rozegrany systemem 'każdy z każdym'.

Wyniki:
KS METRO - MOS Wola Warszawa 1-2
KS METRO - MKS MDK Warszawa 2-0
KS METRO - UKS Polonez Wyszków 1-2
KS METRO - Huragan Wołomin 0-2
KS METRO - KPS Siedlce 0-2

Skład zespołu: Bakaj Marcel, Darczuk Jakub, Gawryś Franciszek, Klimek Kacper, Koniuszewski Szymon, Kozłowski Piotr, Kukliński Wojciech, Matyja Bartłomiej, Michalecki Mateusz, Mirowski Mikołaj, Piecek Krzysztof, Rząca Jakub, Sobecki Michał, Sternik Tymon.

Końcowa kolejność półfinału
UMKS MOS Wola Warszawa I 
UKS Polonez Wyszków I 
MUKS Huragan Wołomin I 
KPS Siedlce I 
KS Metro Warszawa II 
UKS MKS MDK Warszawa I

Trener Michał Pyra: "Ostateczny wynik jest poniżej oczekiwań, ale zabrakło niewiele. Pierwszy mecz z MOS-em przegrany w tie-breaku - 14:16, następnie pewna wygrana z zespołem MDK. Kolejnego dnia turnieju podchodzimy do meczu o wszystko z Wyszkowem i znów przegrywamy w tie-breaku. Dalsze porażki są konsekwencją tego, że utraciliśmy szanse na awans do turnieju finałowego. Nie udało się już po tym podnieść i graliśmy wyraźnie poniżej swoich możliwości, przegrywając z zespołami które nie sprawiały nam w ostatnim czasie problemów. Przygoda z Mistrzostwami Mazowsza Młodzików w tym sezonie dobiegła końca. Kolejne podejście za rok :)"

METRO II – młodziczki (rocznik 2004/5)

W dniach 10-11 marca drugi zespół KS METRO brał udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. Po bardzo emocjonującym i wyrównanym turnieju METRO II zajęło 4. miejsce. 

Trener Grzegorz Komendowski  "Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. W głowie może pozostał pewien niedosyt, ponieważ przez cały turniej mieliśmy realne szanse na zajęcie drugiego miejsca w turnieju i sprawienie ogromnej niespodzianki. Jednak trzeba obiektywnie przyznać, że 4 miejsce (6 miejsce na Mazowszu!) to i tak ogromny sukces zespołu, który składa się z dziewcząt z rocznika 04/05. Z przyjemnością współpracowało mi się z dziewczynami w ten weekend, zastępując trenera Dariusza Kopaniaka. Dziewczyny wywiązywały się z założeń taktycznych i grały z pełnym zaangażowaniem. Naprawdę nie mam się do czego mocno przyczepić :)"

Wyniki spotkań: 
Metro II 1:2 MOS Wola (25:27; 25:20; 10:15)
Metro II 2:0 NIKE Ostrołęka (25:18; 25:17) 
Metro II 2:1 NOSiR Nowy Dwór Maz. (22:25; 25:14; 15:10) 
Metro II 0:2 Atena Warszawa (15:25; 18:25) 
Metro II 1:2 GLKS Nadarzyn (25:23; 19:25; 13:15) 

Końcowa kolejność półfinału
Atena Warszawa
MOS Wola
GLKS Nadarzyn
Metro II Warszawa
Nike Ostrołęka
NOSiR Nowy Dwór

Skład METRO: Raszkowska (kpt), Malak, Kierzkowska, Zagumny, Dalach O., Fiori, Szlak, Pieńkowska, Olszewska, Gawin, Czuchaj, Dalach W.

Najlepszą zawodniczką zespołu została: Hania Kierzkowska 


Warto podkreślić, że zespoły METRO II to jedyne "dwójki" w gronie najlepszych tegorocznych ekip w tej kategorii wiekowej na Mazowszu.

FINAŁY MAZOWSZA 2018

W rywalizacji młodziczek i młodzików (rocznik 2003 i młodsi) na Mazowszu pozostała już tylko walka o medale. Turnieje finałowe z udziałem najlepszych czterech zespołów odbędą się w dniach 24-25 marca 2018. Młodziczki zagrają w Legionowie, a Młodzicy na Ursynowie. W obu kategoriach o medale powalczą zespoły METRO.

Finał Młodziczek: Legionovia, METRO (trener Jakub Bokuniewicz), Atena, MOS Wola
Finał Młodzików: METRO (trener Piotr Dwojak), Plas Warszawa, MOS Wola, Polonez Wyszków

Trzymamy kciuki i życzymy zdobycia medalu oraz awansu do ¼ MP!!!