Skład METRO Warszawa: Piotr Koc, Michał Binda, Bartek Stępień, Michał Stachowicz, Igor Iwandzijski, Jakub Linkiewicz, Krzysztof Kubiak, Oliwier Farkas, Oskar Wyszomierski, Adrian Gacek, Staś Pałyga, Szymon Koniuszewski, Dawid Hajbowicz, Jan Sowiński

Metro Warszawa - Polonez Wyszków 2-0 (25-18, 25,18)
Metro Warszawa -UMKS MOS Wola Warszawa 2-0 (27-25, 25,19)
Metro Warszawa - UKS Plas Warszawa 1-2 (17-25,25-19,10-15)

2. UMKS MOS Wola Warszawa
3. UKS Plas Warszawa
4. UKS Polonez Wyszków

MVP Turnieju - Krzysztof Kubiak (Metro Warszawa)

Trener Piotr Dwojak: "Ogromnie cieszę się, ze złotego medalu. Zdominowaliśmy mazowieckie rozgrywki, a w finale to potwierdziliśmy, wygrywając turniej. Szkoda przegranego meczu, jednak źle weszliśmy w spotkanie przegrywając wysoko pierwszego seta. W drugim wróciliśmy do naszego poziomu wygrywając do 19, tym samym zapewniając sobie Mistrzostwo Mazowsza! W 3 secie chłopcy nie byli już w stanie utrzymać koncentracji i myślami byli poza spotkaniem. Na taki sukces pracujemy wspólnie 5 rok, dla niektórych myślę że jest to niewyobrażalny czas który trzeba poświęcić grupie chłopaków by bić się o medale. Zdobyty brakujący medal ma dla nas ogromne znaczenie, otwiera nam drogę do  Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w których naszym głównym celem będzie zwycięstwo i awans do półfinałów. Dziękuję rodzicom moich zawodników, na których pomoc mogłem zawsze liczyć i którzy licznie stawili się na naszych spotkaniach i mocno dopingowali chłopaków - brawa dla Państwa "

MŁODZICZKI – brązowy medal

Skład zespołu: Piekut (kapitan), Michalska, Mańkowska, Staniszewska, Brodowska, Gemzała, Rzepkowska, Frączek, Filip, Majkusiak, Czajka, Błaszczak, Zawal

Trenerzy: Jakub Bokuniewicz i Grzegorz Komendowski

Klasyfikacja końcowa finału Mazowsza:
1. LTS Legionovia Legionowo
2. UKS Atena Warszawa
3. KS METRO Warszawa
4. MOS Wola Warszawa

Trener Jakub Bokuniewicz: „Jest pewien niedosyt, bo apetyty mieliśmy większe. W turniejach ligowych wygrywaliśmy zarówno z Ateną jak i LTS jednak na turnieju finałowym dostaliśmy od tych zespołów lekcję siatkówki na najwyższym poziomie. Brązowy medal jest adekwatnym do umiejętności wynikiem. Można było pokusić się o niespodziankę jednak się nie udało. Cóż, może innym razem. Turniej zaczęliśmy bardzo nerwowo. Początek meczu z Ateną to zimy prysznic i fenomenalna gra naszych przeciwniczek. Niestety nie mieliśmy w tym spotkaniu argumentów, żeby nawiązać walkę. Nasze zawodniczki były spięte i grały o wiele słabiej niż zawsze. Widać, że ciężar turnieju je przygniótł i stres nie pozwolił rozwinąć skrzydeł. Drugie spotkanie to mecz z MOS Wola. Mecz pełen walki, nierównej gry ale też i wielu ciekawych wymian. Pierwszy set wygrany na przewagi. Drugi, również na przewagi ale tym razem dla rywalek. Tie break to prawdziwa gra nerwów. Prowadzimy przez prawie całego seta, w końcówce przeciwniczki nas dochodzą i mają piłki meczowe przy stanie 14:12. Udaje nam się skończyć akcję, potem kolejną, w szeregach MOSu wkrada się ogromna nerwowość i ...wygrywamy seta i cały mecz. Byliśmy już jedną nogą "za burtą" ale udało się. Ostatni mecz z LTS dla nas był meczem "o pietruszkę". Bez względu na wynik mieliśmy już pewne 3 miejsce jednak walka z takim zespołem to szansa na zdobycie doświadczenia. Wyszliśmy z założeniem, że tanio skóry nie sprzedamy. Cały mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, dużo wymian, bloków i spektakularnych akcji. W pierwszym secie był nawet taki moment, że udało nam się zdominować LTS serią pięknych akcji i bloków. Niestety w ogólnym rozrachunku nie udało nam się powstrzymać zespołu z Legionowa, który był zdecydowanie najmocniejszą drużyną na Mazowszu i zasłużenie zdobył złote medale. Chciałbym podziękować wszystkim rodzicom, znajomym i sympatykom, którzy wspaniale wspierali nas podczas turnieju. Doping był na najwyższym poziomie i bardzo nam pomagał! Przed nami Święta a po nich ruszamy z przygotowaniami do Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski. Będzie ciężko ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zaprezentować się jak najlepiej i wywalczyć awans!"

Trener Dariusz Kopaniak: „Serdecznie gratuluję zawodniczkom i zawodnikom, rodzicom i trenerom! Sercem byłem w ten weekend na dwóch halach jednocześnie. Osobiście natomiast w sobotę kibicowałem na Ursynowie młodzikom, a w niedzielę  udałem się do Legionowa. Trzymałem mocno kciuki za obydwa zespoły i za trenerów, z którymi kilka lat temu się poznałem i którym zaproponowałem rozpoczęcie przygody trenerskiej w KS METRO.  Kilka lat ich bardzo ambitnej pracy, pełnej trenerskich sportowych trudnych momentów oraz ich wyjątkowe zaangażowanie i wytrwałość doprowadziły do bezdyskusyjnego sukcesu. METRO jest w młodzikach jedynym klubem na Mazowszu, który wywalczył medale w obu finałach rocznika 2003. Brawo Piotrek, brawo Kuba!

Chłopcy byli faworytami i pomimo lekkich kłopotów wywalczyli zasłużenie złoty medal. Dziewczęta natomiast były w bardzo trudnej sytuacji w meczu sobotnim z MOS-em ale wygrały i jestem pewien, że takie dramatyczne zwycięstwa dodają sił i wiary w siebie. Brawo dziewczęta, brawo chłopcy!

Jest dzisiaj dużo radości i satysfakcji, ale te mazowieckie medale to dopiero część drogi do pokonania w tym sezonie. Przed wami kolejne wyzwania! Awans do półfinałów lub (w co gorąco wierzę ) nawet finałów mistrzostw Polski jest na pewno w zasięgu obu ekip. Trzeba popracować nad poprawieniem kilku siatkarskich mankamentów (zespołowo i indywidualnie), zakasać rękawy i bardzo, bardzo chcieć (tak jak to robicie do tej pory) a wtedy na pewno przyjdą kolejne okazje do radości. Brawo WY!