Klub Sportowy Metro

 

Młodziczki na podium w Nowym Sączu

 

Przygotowania do 1/4 MP

W dniach 14-15 kwietnia młodziczki KS METRO Warszawa wystąpiły w towarzyskim ogólnopolskim turnieju piłki siatkowej w Nowym Sączu. W zawodach wzięło udział 10 zespołów. Turniej ten był doskonałą okazją sprawdzenia naszych umiejętności przed zbliżającym się pod koniec kwietnia Ćwierćfinałem Mistrzostw Polski Młodziczek (Legionowo 28-29 kwietnia 2018). Zawody stały na wysokim, wyrównanym poziomie. Metrówki zajęły dobre III miejsce, a biorąc pod uwagę tylko zespoły młodziczek - były w tej kategorii najlepsze! 

Wyniki:
KS METRO 0:2 Proxima Kraków (kadetki)
KS METRO 2:1 Poprad Stary Sącz (kadetki)
KS METRO 2:0 Ekstrim Gorlice 2 (młodziczki)
KS METRO 2:0 Sądecka Akademia Siatkówki (młodziczki)
KS METRO 1:2 Poprad Stary Sącz (kadetki)
KS METRO 2:0 V LO Rzeszów (młodziczki - uczestniczki 1/4 Mistrzostw Polski) 
KS METRO 2:0 Poprad Stary Sącz-Dwójka Krynica (młodziczki - uczestniczki 1/4 Mistrzostw Polski) 

Trener Grzegorz Komendowski: Turniej możemy spokojnie uznać za udany, zdobyliśmy cenne doświadczenie w walce z zespołami z południa kraju. Mecze pełne walki (nawet te przegrane) w najlepszy sposób kształtują charakter drużyny. Dziewczyny dobrze wiedzą, że nie osiągnęły swojego maksa na tych zawodach i mam nadzieję, że zmotywuje je to do jeszcze bardziej wytężonej pracy na treningach aby w 1/4 Mistrzostw Polski zagrać jak najlepiej. 
Chciałbym bardzo, bardzo mocno podziękować rodzicom, którzy nas zawieźli do Nowego Sącza, wspierali w trakcie turnieju i bezpiecznie odwieźli z powrotem do Warszawy. Pani Małgorzato, Panie Piotrze i Panie Sławku serdecznie dziękujemy, Państwa pomoc była (i zawsze jest) nieoceniona! :) 

Końcowa klasyfikacja:
1 - Proxima Kraków
2 - Poprad Stary Sącz 
3. - KS METRO Warszawa 
4. - Poprad Stary Sącz - Dwójka Krynica 
5. - V LO Rzeszów 
(na dalszych miejscach uplasowały się zespoły: Sparta AGH Kraków, Ekstrim Gorlice 1 i 2, SOS Małopolska, Sądecka Akademia Siatkówki).

Z naszego zespołu, najlepszą rozgrywającą turnieju została wybrana ZUZANNA MICHALSKA. Poza Zuzią wyróżnienia indywidualne otrzymały: Alicja Czajka, Aleksandra Filip i Aleksandra Majkusiak. Gratulacje! 

Wystąpiliśmy w składzie: 
A. Piekut (k), Z. Michalska, J. Mańkowska, J. Zawal, W. Birkowska, H. Kierzkowska, A, Filip, A. Majkusiak, M. Brodowska, N. Gemzała, A. Czajka. 


 

Grupy powiązane z wiadomością: