Klub Sportowy Metro

Młodzicy KS METRO w najlepszej 16 w Polsce.

Awans jest, ale....

W dniach 13-15 kwietnia 2018 w Lublinie rozegrano jeden z turniejów ¼ MP Polski Młodzików.
Startowało sześć drużyn, najlepsze dwie uzyskały awans do ½ MP.

Wyniki meczów KS METRO:
KS Metro Warszawa - MKS Kraśnik 2-1 (25-17, 21-25, 15-13)
KS Metro Warszawa - SMS Ostróda 2-0 (25-23,25-15)
KS Metro Warszawa - TPS Lublin 2-0 (25-15, 25-10)
KS Metro Warszawa - UKS Plas Warszawa 0-2 (19-25, 23-25)

Skład: Koc, Binda, Stępień, Stachowicz, Iwandzijski, Linkiewicz, Kubiak, Farkas, Wyszomierski, Gacek, Pałyga, Dygas, Hajbowicz, Sowiński

Trener Piotr DwojakTurniej rozpoczęliśmy meczem z Kraśnikiem. Spotkanie niezwykle nerwowe, w którym przegrywaliśmy w tie breaku 9-12 i 11-13! Wygrana końcówka to ogromna zasługa naszego kapitana Kubiaka, który poprowadził nasz zespół do zwycięstwa. Kolejne dwa spotkania, już spokojniejsze. Grając na swoim poziomie pokonaliśmy Ostródę i TPS Lublin. Ostatnie spotkanie przegraliśmy z Plasem Warszawa, popełniając w pierwszym secie 11 błędów własnych (6 zagrywek,5 ataków). W drugim secie prowadziliśmy ale w końcówce przytrafiły się trzy błędy i mecz przegraliśmy.
Nasza gra faluje. Trzy mecze rozgrywamy na dobrej skuteczności w ataku, popełniając w całych spotkaniach 2-3 błędy. W zagrywce rzadko się mylimy, mamy sporo bloków. Gramy naprawdę dobre siatkarsko spotkania. Świetna skuteczność w ataku Bartka Stępnia, Kubiaka, naszych środkowych. Rozgrywamy mecz z Plasem i coś się zacina. Żadnego bloku w pierwszym secie, atakami strzelamy po autach. Jutro razem z zespołem usiądziemy zastanowimy się dlaczego tak to wyglądało i wyciągniemy wnioski.

Jesteśmy już w 16 najlepszych zespołów w Polsce. W środę jest losowanie grup półfinałowych, a za dwa tygodnie turniej półfinałowy, w którym chcemy zagrać trzy bardzo dobre spotkania i awansować do finałów MP !