Klub Sportowy Metro

Młodziczki powalczą w finałach MP!

Młodziczki KS METRO Warszawa w najlepszej ósemce w Polsce!

W dniach 12-13 maja w Dąbrowie Górniczej odbył się turniej półfinałowy MP.

Zawodniczki KS METRO rozpoczęły turniej meczem z gospodarzem turnieju. W pierwszym secie zespół z Dąbrowy Górniczej bez większego problemu wygrał 25:21. Wielkie emocje zaczęły się w drugim secie. Dąbrowa ponownie od początku prowadziła i zapowiadało się, że pewnie wygra mecz 2:0. W połowie seta udało się wyjść Metrówkom na prowadzenie 16:15, lecz po kilku piłkach to znowu MKS mógł cieszyć się kilkupunktowej przewagi. Stan ten utrzymał się do wyniku 24:22. MKS miał dwie piłki meczowe, które zawodniczki Metra obroniły i doprowadziły do walki na przewagi. Po morderczej walce nasze dziewczyny wygrały seta 28:26, a dwa ostatnie punkty dla zespołu zdobyła Maja Brodowska. METRO podbudowane końcówką II seta od początku tie-breaka grało na najwyższych obrotach. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:5 dla METRA. Trzeci set zakończył się wynikiem 15:12 i zwycięstwo 2:1 stało się faktem! METRO tym zwycięstwem przerwało imponującą serię MKS-u Dąbrowa Górnicza 39 meczów bez porażki w rozgrywkach mistrzowskich.

Następny mecz METRO rozegrało z zespołem Dwójki-Poprad Stary Sącz-Krynica. Mecz ten dla przeciwniczek był meczem o pozostanie w grze o awans, ponieważ w swoim pierwszym meczu nieoczekiwanie uległy zespołowi Sandecja Nowy Sącz 1:2. Widmo odpadnięcia po dwóch meczach z walki o finał MP podziałało na zespół Dwójki-Poprad bardzo mobilizująco. Zagrały bardzo dobre spotkanie, a zespól METRO nie mógł znaleźć recepty na znakomicie atakującą Martynę Czyrniańską. Stary Sącz-Krynica pewnie wygrał 2:0.

Po pierwszym dniu zmagań wszystkie zespoły miały po jednym zwycięstwie i jednej porażce. W niedzielę każdy zespół wiedział, że wygrywając swój mecz awansuje do finałów mistrzostw Polski. Ostatni mecz METRA to pojedynek z Sandecją Nowy Sącz. Mecz ten lepiej rozpoczęły dziewczyny z Nowego Sącza. Przez 3/4 seta utrzymywały prowadzenie. Zespół z Warszawy co chwila doganiał rywalki, natomiast nie potrafił wypracować własnego prowadzenia. Na szczęście dla warszawianek od stanu 18:18 to one wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca! W drugim secie Metrówki kontrolowały grę i set przebiegał pod ich dyktando: 8-5; 16-9 i 21:15. Siatkarki KS METRO Warszawa ostatecznie wygrały drugi set 25:18 co dało im pierwszy historyczny awans do Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek!

Z warszawskiego zespołu zostały wyróżnione indywidualnie dwie zawodniczki! Najlepszą ROZGRYWAJĄCĄ turnieju została Amelia Piekut, kapitan zespołu, a najlepszą PRZYJMUJĄCĄ Maja Brodowska

Skład: Piekut (kapitan), Michalska, Mańkowska, Zawal, Staniszewska, Brodowska, Rzepkowska, Filip, Gemzała, Majkusiak, Czajka, Birkowska. Trenerzy: Bokuniewicz, Komendowski.

Trener Jakub Bokuniewicz: To był bardzo emocjonujący turniej. Najpierw z piekła do nieba w meczu z Dąbrową. Potem bardzo zły mecz z Popradem a na koniec  przypieczętowanie awansu i wygrany mecz z Sandecją. Bardzo się cieszymy! Przed nami najtrudniejszy i najważniejszy turniej- Finały Mistrzostw Polski. Jedziemy tam walczyć o jak najlepszy wynik. Co uda się osiągnąć? Uważam, że jeśli wytrzyma głowa i zagramy tak jak potrafimy to stać nas na wiele! Trzymajcie kciuki!

TRZYMAMY!!!!

Młodziczki KS METRO Warszawa zagrają w najlepszej ósemce w Polsce i w dniach  25-27 maja 2018 powalczą o medale w Wieliczce.

PS. Sukces młodziczek to piękny prezent z okazji czwartej rocznicy założenia sekcji dziewcząt w Klubie METRO. 14 maja 2014 roku na naszej stronie pojawiła się pierwsza informacja o dziewczętach. Patrz TUTAJ