Klub Sportowy Metro

 

Dwa lata Funduszu Sportowego NASZE METRO

 

Stówka do stówki, złotówka do złotówki

Minęły dwa lata działalności Funduszu Sportowego NASZE METRO!

Podsumować te dwa lata można tylko jednym ogromnym DZIĘKUJEMY!!!

Przez ten czas na konto Funduszu NASZE METRO wpłynęło... uwaga... kilkadziesiąt tysięcy złotych! Co jakiś czas, w uzgodnieniu z Uczestnikami Funduszu, Klub METRO wnioskuje o wykorzystanie części gromadzonych środków na wsparcie działalności statutowej. To ogromna pomoc dla budżetu naszego Klubu zwłaszcza kiedy osiągamy sukcesy, pniemy się w drabince rywalizacji ogólnopolskiej i musimy (oczywiście z wielką radością, ale łapiąc się za kieszeń) pokrywać koszty udziału w turniejach mistrzowskich. W tym sezonie w ¼ i ½ mistrzostw Polski wystartowaliśmy w czterech kategoriach, a nasi juniorzy i młodziczki doszli do finałów! Każdy taki ogólnopolski turniej to wydatek minimum kilku tysięcy złotych. Oprócz zawodów mistrzowskich Fundusz NASZE METRO wspiera też okolicznościowe wydarzenia klubowe, funduje nagrody sezonowe itp.

Kto rozumie jak trudne jest dopięcie budżetu klubu młodzieżowego ten wie, że łatwo nie jest. Dlatego tak jak w tytule, zbierając złotówkę do złotówki i gospodarując oszczędnie dajemy radę. Tzw. dotacje z urzędów oczywiście także pomagają w naszej działalności, ale to po prostu nie wystarczy. Nawet zwykłe codzienne treningi to koszt około 20 tysięcy złotych miesięcznie na wynajem sal sportowych.

WSZYSTKIE OSOBY, które mogą i chcą wesprzeć Klub METRO zapraszamy do współpracy. Informacja o Funduszu NASZE METRO jest na stronie KS METRO (czytaj  TUTAJ). Tam można znaleźć wszystkie szczegóły. Uczestnikiem Funduszu NASZE METRO może zostać każdy! Udział jest dobrowolny, jednorazowy lub stały, każda nawet najmniejsza darowizna to ogromna pomoc.

Zapraszamy i jak zawsze DZIĘKUJEMY w imieniu władz, trenerów oraz zawodniczek i zawodników.