Klub Sportowy Metro

Młodzicy KS METRO wygrali XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Mocne granie w Ostrołęce

W miniony weekend, w Ostrołęce w XIII Memoriale Arkadiusza Gołasia uczestniczyły 24 zespoły podzielne na 4 grupy, gdzie tylko zwycięzca otrzymywał prawo do gry o medale. W tym roku w grupie rozgrywano mecze dwu-setowe. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował bilans małych punktów.

METRO I - 2003

Siatkarze KS Metro Warszawa wygrali XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale zawodnicy Piotra Dwojaka pokonali zespół Korona Bełchatów 2-1 (27-15, 20-25, 19-17)!

Skład: Stępień, Stachowicz, Koc, Binda, Iwandzijski, Kubiak, Sowiński, Farkas, Gacek, Pałyga, Mikusek, Hajbowicz, Kubacki

Wyniki grupowe.
KS METRO I - MUKS Huragan Wołomin 2-0 (25-21,25-22)
KS METRO I - BAS Białystok 1-1 (25-10,25-27)
KS METRO I - MUKS Juwenia Rawa Maz. 2-0 (25-9,25-11)
KS METRO I - KPS Siedlce II 2-0 (25-7, 25-18)
KS METRO I - MOS Wola Warszawa 1-1 (25-15,22-25)

Półfinał
KS METRO - AKS Resovia Rzeszów 2-1

Finał
KS METRO I - Korona Bełchatów 2-1 (27-25, 20-25, 19-17)

MVP memoriału BARTOSZ STĘPIEŃ (KS Metro Warszawa)

24 UKS Olimp Ostrołeka III

Trenr Piotr Dwojak: "Jestem bardzo szczęśliwy, że tak zakończyliśmy sezon. Po nieudanym półfinale MP, chcieliśmy udowodnić, że jesteśmy zespołem z czołówki Polski. Rewelacyjnie zagraliśmy spotkania w grupie, a system gry pozwalał na wprowadzenie zawodników, którzy mniej grali podczas całego sezonu, nawet kosztem przegrania seta. W półfinale spotkaliśmy się z zespołem z Rzeszowa. W pierwszym secie punktowe zagrywki  Iwandzijskiego i Kubiaka oraz dobra dyspozycja Stępnia dały nam zwycięstwo.  Niestety w drugim secie Stępień doznaje urazu i musi zejść z boiska.a grę w ataku bierze na siebie Kubiak i Iwandzijski, jednak Resovia doprowadza do tie-break. W trzecim secie wraca Stępień, którego obecność na boisku dodaje zespołowi pewności siebie i to my cieszymy się z awansu do ścisłego finału.
Finał gramy z zespołem z Bełchatowa. Początek bardzo nerwowy, oba zespoły popełniają dużo błędów własnych. W tie breaku od początku walka punkt za punkt. Obroniliśmy dwie piłki meczowe  i wygraliśmy dramatyczny tie break 19-17 !

Chciałem bardzo podziękować rodzicom, którzy byli obecni na turnieju i zorganizowali chłopcom świetny doping, do którego włączała się cała hala. 3 bębny, głośne METRO, centralne boisko sprawiło, że chłopcy czuli się jak na meczu Plus Ligi. Dziękuję również rodzicom za niespodziankę, którą razem z organizatorami uzgodnili i która była podziękowaniem za wszystkie lata pracy z tymi chłopakami. Brawa kibiców zebranych w hali i Państwa głośne dziękujemy zapamiętam bardzo długo.

METRO II - 2004

Zespół rocznika 2004 ostatecznie zajął miejsce 6. W rozgrywkach grupowych chłopcy pokonali zespół z Grodna, Ełku, Ostrołęki i Krakowa, lecz po zaciętym meczu KS Metro II uległo Resovii Rzeszów. Drugie miejsce w grupie oznaczało walkę o miejsca 5-8. Kolejny mecz to wygrana z Huraganem Wołomin 2-0 oraz przegrany mecz o 5. miejsce z zespołem KPS Siedlce 1-2.

Trener Michał Pyra: "Przeciętny turniej w naszym wykonaniu, w oczy rzucała się nierówna forma zespołu. Momenty świetnej, skutecznej gry przeplatały się z grą kompletnie poniżej poziomu moich oczekiwań. Dodam jednak, że dużo satysfakcji przyniosło nam pokonanie Sparty Kraków która zajęła 5-te miejsce w tegorocznych finałach MP, ponadto na uwagę zasługuje fakt, iż bardzo zacięte spotkanie rozegraliśmy z Resovią Rzeszów i KPS Siedlce - niestety oba przegrane. Jesteśmy na ostatniej prostej przygotowań do turnieju o Puchar Przechodni KS METRO, który już za trzy tygodnie. To nasza impreza docelowa tego sezonu, więc czeka nas jeszcze sporo pracy. Po turnieju mamy sporo materiału do analizy, który na pewno wykorzystamy, aby na kolejnym turnieju wypaść lepiej."

Zespół KS Metro Warszawa II wystąpił w składzie : Broda Kacper, Darczuk Jakub, Klimek Kacper, Koniuszewski Szymon, Kozłowski Piotr, Kukliński Wojciech, Linkiewicz Jakub, Matyja Bartłomiej, Maskiewicz Jan, Michalecki Mateusz, Mirowski Mikołaj, Piecek Krzysztof, Rząca Jakub, Sobecki Michał, Sternik Tymon