Klub Sportowy Metro

 

Puchar Przechodni zostaje na rok na Ursynowie!

 

23 turniej o Puchar Przechodni Klubu Sportowego METRO Warszawa przeszedł do historii.

W dniach 15-16 czerwca 2018 w hali sportowej Arena Ursynów oraz w dwóch innych ursynowskich halach przy Dereniowej 48 i Koncertowej 4 rywalizowali siatkarze z rocznika 2004. Na starcie zobaczyliśmy 21 zespołów z całej Polski, w tym trzy zespoły zagraniczne: Berliner TSC oraz dwa litewskie kluby Startas Kowno oraz Tauras Wilno.

Pierwszego dnia rywalizowano w trzech grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym, grając po jednym secie do 25 punktów bez przewag. W drugim dniu rozegrano cztery rundy turnieju systemem drabinkowym, rozgrywając pełne mecze do dwóch wygranych setów.

Rywalizacja była tradycyjnie pełna sportowych emocji, a licznie zgromadzeni kibice oglądali wiele spotkań stojących na wysokim poziomie. Turniej zakończył się dwoma meczami o medale. W meczu o brąz PLAS Warszawa pokonał 2:0 w setach Chemika Bydgoszcz, natomiast w meczu finałowym gospodarze METRO Warszawa pokonali 2:0 Czarnych Radom. Tym samym na podium 23 turnieju o Puchar Przechodni KS METRO znalazły się trzy zespoły z Mazowsza. Drugi młodszy zespół KS METRO (rocznik 2005) wywalczył miejsce 14.

Zwycięstwo zespołu gospodarzy to piąty złoty medal dla METRA w historii turniejów o Puchar Przechodni. METRO wygrywało dotychczas w latach (obok daty rocznik uczestników): 2000 (1986), 2001 (1987), 2006 (1992) oraz 2013 (1999). Teraz wygrał rocznik 2004. Gratulujemy!

Trener METRA Michał Pyra: "Puchar Przechodni KS Metro po 5 latach wreszcie pozostaje w Warszawie! Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się zrealizować główny tegoroczny cel. Jestem dumny z całej drużyny ponieważ udało nam się utrzymać wysoką dyspozycję przez cały turniej i idealnie zakończyć ten sezon. Dziękuję wszystkim za doping i pomoc w organizacji turnieju."

Zespół KS Metro Warszawa wystąpił w składzie : Broda Kacper, Darczuk Jakub, Gawryś Franek, Klimek Kacper, Kozłowski Piotr, Kukliński Wojciech, Linkiewicz Jakub, Matyja Bartłomiej, Maskiewicz Jan, Michalecki Mateusz, Mirowski Mikołaj, Piecek Krzysztof, Rząca Jakub, Sobecki Michał, Statkiewicz Oliwier, Sternik Tymon

Puchary i medale dla najlepszych zespołów ufundowała Polska Liga Piłki Siatkowej, która od wielu lat wspiera w ten sposób ursynowski turniej.  Finansowego wsparcia turniejowi udzielił również Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Dziękujemy!

Na zakończenie, po wręczeniu dyplomów, pucharów i medali oraz koszulek turniejowych rozegrano tradycyjny konkurs na celność odbicia siatkarskiego o maksi maskotkę. Zwycięzcą został zawodnik z zespołu OLIMP Ostrołęka i tym samym czarno-biały miś panda znalazł swój nowy dom. Gratulujemy!. 

Końcowa kolejność turnieju:
1 METRO I Warszawa
2 CZARNI Radom
3 UKS PLAS Warszawa
4 BKS Chemik Bydgoszcz
5 BERLINER TSC
6 MOS WOLA Warszawa
7 DMKS Plas Kielce
8 LTS Feniks Leżajsk
9 TREFL Gdańsk
10 Huragan Wołomin
11 AKS Resovia Rzeszów
12 SPARTA Kraków
13 KPS Siedlce 
14 METRO II Warszawa
15 TS Volley Rybnik 
16 Publiczna SP 19 Kędzierzyn - Koźle 
17 TAURAS Vilnius
18 UKS Olimp Ostrołęka
19 STARTAS Kaunas
20 KS SASKA Warszawa
21 UKS STRZELCE OPOLSKIE

Wszystkim trenerom, zawodnikom, rodzicom, kibicom dziękujemy za wspólnie spędzone dwa dni. Za rok kolejny turniej tym razem dla rocznika 2005. Zapraszamy i do zobaczenia!

Dariusz Kopaniak, organizator turnieju: Co roku, gdy mam przyjemność wręczać zwycięskiemu zespołowi Puchar Przechodni, czuję coraz większe emocje. Przez głowę przelatują wszystkie lata kiedy o to trofeum walczyły tysiące chłopców. W 1996 roku pierwszy raz Puchar Przechodni wzniósł Paweł Woicki. W kolejnych latach Puchar wędrował po Polsce, a wielu uczestników ursynowskiego turnieju z czasem wkraczało na siatkarskie salony dorosłej siatkówki. Jestem pewien, że także w tegorocznej edycji oglądaliśmy na Ursynowie siatkarzy, którzy za kilka lat zagrają na boiskach Plusligi i w reprezentacji. A sam Puchar, cóż nie da się ukryć, że jest piękny. Piękny swoją siatkarską historią pełną niezliczonych sportowych emocji młodych adeptów siatkówki. Bardzo się cieszę, że przez najbliższy rok, ilekroć wejdę do siedziby Klubu, będę mógł z bliska spojrzeć na to trofeum. Dziękuję wszystkim tegorocznym uczestnikom za wspaniałą walkę fair-play, gratuluję osiągniętych wyników i oczywiście serdecznie gratuluję zwycięstwa zawodnikom KS METRO! Do zobaczenia za rok na 24 turnieju dla rocznika 2005.

Dziękuję bardzo wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tegorocznego turnieju. Młodym siatkarkom i siatkarzom KS METRO, którzy wytrwale sędziowali dziesiątki spotkań. Rodzicom, którzy gościli ekipę z Berlina oraz wspierali organizacyjnie przebieg turnieju. Trenerom METRA, na których zawsze można było liczyć. Brawo WY!


 

Grupy powiązane z wiadomością: